חיפוש באתר

מעמדו המשפטי , והשייכות של הגן הבוטני חוות נוי  מוכרעים בימים אלו. אנו מבקשים שתקראו בעיון את העצומה כפי שהיא מופיעה בקישור שלהלן -

בקישור הבא

 תודה על התייחסותכם ונשמח אם תחתמו 

להלן הנוסח 

"עוד מאמץ קטן אחד , והצלנו את הגן הבוטני חוות נוי אשר בעמק חפר

 המסע שהתחלנו , אנו נאמני הגן ,  לפני כ 5 שנים מגיע לישורת האחרונה . אין בפינו מילים להודות לאנשים רבים וטובים הן במשרד החקלאות והן מחוצה לו שתמכו בגן הבוטני חוות הנוי. בעזרתם , ובעזרת חותמי העצומה הראשונה , הגן הוכר כגן בוטני , אחד משמונה בישראל , הוא מומלץ להכרה כאתר מורשת , ועוד כחודש אמור להיחתם ההסכם שמסדיר את החלפת השטחים שמשרד החקלאות נתן ליזם הנדלן תמורת הגן.
לצערנו התיאבון של יזם הנדלן גדול ביותר , ועל מנת להרוויח עוד מטר ועוד דונם , הוא מתעקש לקבל לידיו עוד כ 15% משטח הגן , כחלק מהפשרה.
החלפת השטחים עומדת לפני חתימה בסוף החודש ותונה כרגע בידי הצוות המשפטי , שאם כל הכבוד וההערכה , ליבו אינו נתון לעצים לצמחים ולמורשת , אלא להסכמים משפטים מפולפלים, והוא מסוגל , כפשרה לוותר על חלק מהגן. 
וכל זאת מהסיבה הפשוטה ששרת החקלאות הנוכחית מסרבת להביע עמדה . הבאת עמדה של שרת החקלאות כמוה כהנחייה לצוות המקצועי של משרד החקלאות.

שימו לב , שרת החקלאות !!!, תושבת קיבוץ שפיים , הממונה על המועצה לגנים בוטנים מסרבת לנקוט עמדה בעד גן בוטני , הקיים מאז 1949 , אשר בקרוב יוכר כאתר מורשת .
האם חברת הקיבוץ מעדיפה נדלניסט על גן בוטני ? האם היא שכחה מאיפה היא באה ? האם מעייניה נתונים ליום שאחרי הבחירות ? 

מה יותר חשוב - שבעה דונם כתוספת ל- 400 שבונה מדרשת רופין , או שבעה דונם מתוך 40 של גן בוטני , שבעה דונם של צמחייה , של יופי ומורשת ?

אנחנו מבינים ש 15% שטח שרוצה מדרשת רופין , הם כקלף מיקוח , כאמצעי ללחוץ על הרשויות , וזאת מאחר שהעומדת בראש משרד החקלאות אינה מביעה את עמדתה בצורה נחרצת ומאפשרת לכל המאכרים לנסות ולהשיג עוד ועוד.

אנו קוראים לכם לחתום על העצומה , ולהפנות אותה בצורה ישירה לשרת החקלאות טל. לישכתה 039485800 פקס. 039485835  דוא"ל This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  . 
אנו קוראים לתושבי עמק חפר לפנות לראש המועצה על מנת להסב את תשומת ליבו ,מירצו ואת כל מעייניו לטובת הגן הבוטני אשר משמש מקור לגאוות תושבי עמק חפר."

Pin It