חיפוש באתר

משפחה לועניתיים Scrophulariaceae

וויקיפדיה -

ידוע בכינויו waterbush, boobialla מחודד או מנגרוב boobialla, הוא צמח בעל פרחים ב לוענית משפחה לועניתיים והוא אנדמי למזרח אוסטרליה . הוא גדל ביערות גשם או רטוב אקליפטוס ביער ליד החוף ברכסי החוף, והיא קשורה לעתים עם מנגרובים . לפעמים הוא נמצא ביערות גשם היבשים. הוא צומח באופן טבעי דרומה ככל מימוזה Rocks National Park ב רחוק בדרום מזרח ניו סאות 'ויילס , וצפונה פרייז'ר איילנד בדרום קווינסלנד . 

 Acuminatum Myoporum גדל כמו שיח נטול שיער או עץ קטן, בגודל של עד 13 מטר (40 רגל) גבוה לבין קוטר גזע של 50 סנטימטרים . בצמחים גדולים בתא המטען עשוי להיות רגולרי עם מסגרת. Bark הוא חום אפרפר ומקומט מעט עצים גדולים. ענפים קטנים ירוקים עבים למדי, אם כי חלקה. 

 מ acuminatum כבר נחשב על ידי חלק מחברי להקיף Myoporum montanum . שני המינים הם מקרוב הקשורים ומ יש montanum מגוון חופף. השם הנפוץ Waterbush נגזר במקור מ montanum, אשר גדל ברחבי אוסטרליה המרכזית צחיחה כמו גם אזורי החוף, ואת שנוכחותו נחשב מעיד על תהום. 

המין קשה להבחין, להיות קשור קשר הדוק עם מגוון חופף. M. יש montanum הקטן, עלים דקים, הפרח עליי גביע של M. montanum חסר בשולים השקופים של M. acuminatum והפרי של M. montanum הוא ורוד או סגול בהיר לעומת פרי סגול או כחול כהה של M. acuminatum.

 עלים 5 עד 14 סנטימטר אורך ו -7 כדי 28 מ"מ רחבים [4] עם נקודה בסדר, אם כי לעתים נדירות ראו עם קצה עגול. הבסיס של העלה הופך דק ליד גזע העלה, אשר מודד 6 עד 20 מ"מ אורך. קצות עלים יכולים להיות שיניים דקות, או חלקה. עלים חסרי stipules . נקודות שמן בגדלים שונים ניתן לראות תחת זכוכית מגדלת, של מרחק זה מזה של 3 עד 5 קטרים. רק midrib נתפסת בקלות, ורידים לרוחב או אחרים נטו לוטים בערפל. 

 פרחים ופירות 

פרחים להופיע בחודשים מאי עד אוגוסט, אם כי בהמשך בחלקים הדרומיים של הטווח שלו. פרחים כוללים חמישה עלי כותרת לבנים, עם ארבע שורות של כתמים סגולים ריח מתוק. הם גדלים באשכולות מן העלה axils .

 הפרי הוא מחוספס, מקומט drupe . כדורים בכושר, 5 מ"מ קוטר, כחול כהה או סגול כהה בצבע. שרידי הפרח בסגנון נקודה אחת מתוך הפרי, 3 עד 4 מ"מ ארוך ונשרי. בתוך הן שניים עד ארבעה זרעים, התבגרות מאוקטובר עד פברואר.

Pin It
Joomla SEF URLs by Artio