צמח עשבי עד לגובה של כ 40 - 50 ס"מ , פורח במשך כל השנה . מקומו תמיד בחצי צל . הפריחה קטנה , לבנה , אבל סביב לה חפים [עלי כיסוי ] גדולים , מרובים , בצבע חום אדום בהיר , הנותנים לצמח את גונו הבולט . בתנאי שהצמח לא עומד בצל רב מדי , הוא מכוסה בפריחה במשך כל השנה.

את האקזמפלר ניתן לראות בגן הבוטני חוות נוי. חיצית הטיפין אינה מתפשטת לרוחב , היא נשארת תמיד בגבולות של כ 30 ס"מ רוחב בלבד . אם הגידול נעשה מסועף מדי אחרי כמה שנים , רצוי לגזום עד לחצי גובה לקראת הקיץ. הצמח רגיש לרוחות חזקות ולקרה , שאז החפים נצרבים ומשחירים. זהו צמח מצוין בקבוצת חצי הצל , תחת עצים , או תחת חלון בקיר מזרחי . הריבוי ע"י יחורי ראש באביב ובקיץ , ואפשר גם לאסוף ספיח ליד צמחים מבוגר

רות בנימין , צמחים הראויים לתפוצה בגנים , גן ונוף י"ט , מרץ 1964

עוד מאמר שכתבה רות בנימין ז"ל , ממייסדות תחום הגינון בישראל ומי שהובילה וניהלה את חוות הנוי במשך שנים רבות הכתוב מטה הוא מפרי עטה , ציטוט מלא . שגיאות ניסוח או בוטניות הם במקור , או לפי המידע שהיה קיים בזמנה ( א.ב.)

צמח עשבי בגובה של כ- 70 - 50 ס"מ, ובצל חזק יותר יגדל יותר גבוה. הפריחה קטנטנה, בצבע לבן עם כתמים סגולים, חבויה בתוך חפים גדולים ובולטים, בצבע חום אדום.
זהו צמח קישוטי מאוד במשך כל השנה ; המיגבלה היחידה שלו – רגישותו לטמפרטורות נמוכות ולרוח. בתנאים אלה החפים משחירים, והצמח כולו נעצר בהתפתחותו. אם זה קורה, אין לגזום, אלא לחכות עד עבור עונת הקור, ורק לאחר התחדשות הצמיחה באביב, אפשר לגזום נמוך..
בתנאי צל לא חזק מדי יוצר הצמח גוש פורח, ואילו בצל חזק מתרוממים הענפים לגובה, ואחר־כך מתכופפים ושומטים. אז גם הפריחה אינה מלאה, ואף הגוון חיוור.
הריבוי מייחורים עשביים, בקלות, וגם ע"י ספיח.

מתוך ספרה של רות בנימין - הצמח הנכון במקום הנכון הפרק צמחי צל